Zaufaj agencji oferującej profesjonalne projektowanie stron internetowychNa jaki typ strony internetowej postawić?

Pierwszym pytaniem na jakie musisz sobie odpowiedzieć brzmi „do czego strona www będzie mi potrzebna”? Jeżeli prowadzisz niewielką firmę lub jesteś freelancerem, wówczas wystarczająca okaże się zapewne nawet prosta strona wizytówka. Jest to witryna składająca się zwykle ze strony głównej oraz kilku kluczowych podstron – np. zakładki z kontaktem, cennikiem, referencjami czy portfolio. Jeśli natomiast chcesz działać na szerszą skalę, wtedy lepszym rozwiązaniem będzie portal internetowy. Jest to duży, wielotematyczny serwis, który umożliwia jego użytkownikom korzystanie w wielu funkcjonalności – np. czytania artykułów, tworzenia indywidualnych kont, pobierania materiałów multimedialnych etc.

Każda firma której zależy natomiast w pierwszej kolejności na pozyskiwaniu leadów, powinna zlecić tworzenie stron internetowych typu landing page. Są to witryny, których rola polega na skłonieniu Klienta do akcji typu:

  • złożenie zamówienia online,
  • przesłanie zapytania ofertowego,
  • zapisanie się na listę mailingową,
  • wzięcie udziału w konkursie,
  • skorzystanie z oferty rabatowej,
  • nawiązanie kontaktu telefonicznego,
  • pobranie katalogu produktów,
  • ściągnięcie materiałów poradnikowych – np. w formie ebooka.

Projektowanie stron internetowych od podstaw

Często właściciele firm ulegają pokusie skorzystania z gotowych rozwiązań w postaci strony postawionej na gotowym szablonie. Skłania ich do tego niska cena i możliwość błyskawicznego wdrożenia. Okazuje się jednak, że w takim przypadku znacznie więcej tracą. Przede wszystkim tylko unikalny projekt przygotowany we współpracy grafików, programistów i specjalistów od marketingu daje gwarancję uzyskania efektu w postaci wzmocnienia wizerunku oraz poprawy wyników sprzedażowych. Strona zaprojektowana od podstaw będzie spójna z systemem identyfikacji wizualnej firmy – pod kątem kolorystycznym oraz graficznym. Przedsiębiorca zyska także możliwość łatwego zarządzania treścią na stronie - z poziomu autorskiego oprogramowania CMS.

Podsumowanie

W biznesie oszczędzanie za wszelką cenę rzadko popłaca. Dlatego zamiast gotowego szablonu strony internetowej postaw na projektowanie od fazy koncepcyjnej. Agencja interaktywna Wezom, której siedzibą jest Wrocław, specjalizuje się w projektowaniu stron internetowych spełniających najnowsze standardy w zakresie User Experience oraz Material Design.